Objava Kaj se dogaja z varnostjo NLB in zakaj se takšne transkacije dogajajo starejšim komitentom? originalno objavljena na had.
V zadnjih dneh sem slišal od različnih ljudi podobno zgodbo o NLB. Starejši ljudje, komitenti NLBja, ki ne uporabljajo spletne / mobilne banke, ki ne uporabljajo kartic za plačevanje na spletu, so ostali brez zneska okoli 50 evrov. Zagotovo ni šlo za njihove transakcije. Pri transakciji je navedeno, da gre za odtegljaj s pripisom paypal … . Seveda to povzroči preklic kartice, pritožbo in dodaten strošek izdelave nove kartice v vrednosti 10 evrov. Kaj se dogaja z varnostjo NLB? Gre za inside job?
- Lastnosti Slovencev / kakšen je tipičen Slovenec
- V življenju ima vse svoj namen – vsakega človeka spoznamo z namenom
- Kam je izginilo spoštovanje? So nas res tako učili?
- Ljudje pridejo v naša življenja, gredo z nami del poti in odidejo
Vprašanje, ki se mi zastavlja, je preprosto. Kako se lahko zgodi, da starejšim ljudem (v vseh treh primerih gre za upokojence), ki ne uporablja svoje kartice za transakcije na spletu, pri vsej možni in nemožni “varnosti,” ki jo ima NLB na voljo , izgine z njihovega računa 50 evrov in več in NLB tega ne prepreči? Na banki ne vedo, kako pride do tega.
Če želim jaz plačati s kartico na spletu, potem moram uporabiti NLB Pay aplikacijo, da potrdim transakcijo
Kako se lahko torej zgodi, da nekomu nekdo odtegne s kartice določen znesek, čeprav nima njegove številke kartice, nima njegovega CVVja in kartica ni avtorizirana za nakupe na spletu? Lahko bi celo verjel v naključja, ampak ko se je staršem od kolega zgodila enaka stvar že drugič, pač ne gre več za naključje.
Seveda je prva misel, da gre za inside job, ker drugače si ne znam predstavljati tega.
Ker gre v vseh treh primerih, ki jih poznam, za starejše osebe – upokojence, je seveda nemogoče, da bi oni nekje na spletu vpisovali svoje podatke o kartici, saj svoje kartice uporabljajo zgolj za dvig denarja in včasih kakšno plačilo v trgovini, kjer ne dajo kartice iz svojih rok.
Ker odgovora, zakaj prihaja do tega na banki, ne dobijo, bi bilo mogoče smiselno, če bi NLB takšne primere vzela precej resno in poiskala rešitev za to. Namreč, če nič drugega, je za upokojenca, ko vidi manjko sredstev v višini 50 evrov, lahko precej velik šok, da o dodatnih stroških in poteh ne izgubljam besed.
Bodite previdni in preverite, če so bile res vse transakcije vaše. Drugega nasveta ne poznam, saj mi dejansko ni jasno kako se sploh lahko zgodijo takšne transakcije in kje pristane denar. Mogoče pa NLB ve …
Objava Kaj se dogaja z varnostjo NLB in zakaj se takšne transkacije dogajajo starejšim komitentom? originalno objavljena na had.